The Daily Star, Oneonta, NY - otsego county news, delaware county news, oneonta news, oneonta sports

May 7, 2013

Today's Datebook

--
The Daily Star

---- — TODAY’S DATEBOOK

HIGH SCOOL BASEBALL

Gilboa at Margaretville, 4:15 p.m.

Jefferson at H-T, 4:15 p.m.

Roxbury at Downsville, 4:15 p.m.

South Kortright at Davenport, 4:15 p.m.

Stamford at Windham, 4:15 p.m.

Edmeston at Morris, 4:30 p.m.

Milford at CV-S, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Ilion at Cooperstown, 3:30 p.m.

Unadilla Valley at Oxford, 4 p.m.

Walton at Delhi, 4 p.m.

Roxbury at Downsville, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL LACROSSE

Chenango Valley at Oneonta, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

Davenport at South Kortright, 4:15 p.m.

Downsville at Roxbury, 4:15 p.m.

H-T at Jefferson, 4:15 p.m.

Margaretville at Gilboa, 4:15 p.m.

Windham at Stamford, 4:15 p.m.

Edmeston at Morris, 4:30 p.m.

Milford at CV-S, 4:30 p.m.

Oneonta at Owego, 4:30 p.m.

Unadilla Valley at Waterville, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL TENNIS

Delaware League Championship at Saugerties

HIGH SCHOOL TRACK

Oneonta at Norwich, 4:15 p.m.

WEDNESDAY’S DATEBOOK

HIGH SCHOOL BASEBALL

H-T at Gilboa, 4:15 p.m.

Downsville at G-MU, 4:30 p.m.

Seton CC at Oneonta, 4:30 p.m.

Westmoreland at Cooperstown, 4:30 p.m.

Schenevus at Richfield Springs, 4:30 p.m.

MAC 1-4 Tournament Semifinals: Oxford at Unatego, 4:30 p.m.; Bainbridge-Guilford at Sidney, 4:30 p.m.

MAC 5-8 Tournament Semifinals: Harpursville at Hancock, 4:30 p.m.; Unadilla Valley at Greene, 4:30 p.m.

MAC 9-12 Tournament Semifinals: Delhi at Deposit, 4:30 p.m.; Afton at Walton, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Frankfort-Schuyler at Cooperstown, 3:30 p.m.

Delhi at Cooperstown, 4 p.m.

Roscoe at Walton, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

G-MU at Downsville, 4:15 p.m.

Gilboa at H-T, 4:15 p.m.

Seton CC at Oneonta, 4:30 p.m.

Westmoreland at Cooperstown, 4:30 p.m.

Schenevus at Richfield Springs, 4:30 p.m.

MAC 1-4 Tournament Semifinals: TBA at Afton, 4:30 p.m.; TBA vs. TBA, 4:30 p.m.

MAC 5-8 Tournament Semifinals: B-G or Oxford at Sidney, 4:30 p.m.; B-G or Oxford at Harpursville, 4:30 p.m.

MAC 9-12 Tournament Semifinal: TBA vs. TBA, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL TENNIS

Walton at Sidney, 4:15 p.m.

Hancock at B-G, 4:15 p.m.

Cooperstown at Hamilton, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL TRACK

Cooperstown at Morrisville-Eaton, 4:30 p.m.

Harbaugh Invitational at Delhi: CV-S, Davenport/South Kortright, Edmeston, Franklin, Laurens, Milford, Stamford, Unadilla Valley, Unatego, Walton, 4 p.m.