The Daily Star, Oneonta, NY - otsego county news, delaware county news, oneonta news, oneonta sports

Local Sports

June 8, 2013

High School All-Stars and Awards

DELAWARE LEAGUE

BASEBALL ALL-STARS

First Team: Josh Davi, Davenport; Brad Dreher, Downsville; Hunter Grace, Gilboa; John Quagliano, Jefferson; Jimmy Reeves, Jefferson; Kyle Short, Margaretville; Dylan Cole, South Kortright; Matt Anderson, Stamford; Gregg Mattice, Stamford; Erik Ehrhart, Stamford; Anthony Savasta, Windham.

Second Team: Cody Wamsley, Davenport; Colyn Bonadies, Downsville; Mike Smith, Gilboa; Zach Mudge, Hunter-Tannersville; Nick Smith, Jefferson; Mitch Hull, Margaretville; Spencer Hinkley, Roxbury; Griff Metzko, South Kortright; Greg Keating, Stamford; Michael Lennon, Windham; Aidan Cohane, Windham.

Honorable Mention: Paul Clark, Davenport; Kris Acevedo, Downsville; Christian Cooper, Gilboa; Cole Fancher, Gilboa; Jake Davis, Hunter-Tannersville; Tanner Slutzky, Hunter-Tannersville; Isaac Anderson, Jefferson; Michael Greiner, Jefferson; Matt Van Valkenburg, Margaretville; Sam Nash, Roxbury; Chris Zaionz, South Kortright; Wade Tompkins, Stamford; Geoff Mattice, Stamford; Zach Meyer, Windham; Brandon Cohane, Windham.

FINAL BASEBALL STANDINGS

Upper Delaware Division

Team DL All

x-Stamford 8-1 13-3

Windham 6-3 10-5

Davenport 6-3 6-7

Margaretville 3-6 8-8

Hunter-Tannersville 1-8 1-11

Delaware Mountain Division

Team DL All

x-Downsville 6-3 7-6

x-Gilboa 6-3 7-8

Jefferson 5-4 10-7

Roxbury 3-6 5-9

South Kortright 2-7 2-12

x-division champion

SOFTBALL ALL-STARS

First Team: Jenna Lutz, Davenport; Samantha Maidens, Davenport; Kaileen Townsend, Downsville; Allison McGuire, Gilboa; Shelby Oliver, Gilboa; Sarah Murin, Hunter-Tannersville; Tess Svoboda, Margaretville; Kendal Sprague, Roxbury; Cristina Chiarappa, Roxbury; Kelsey Little, South Kortright; Samantha Simpfenderfer, Windham; Susannah Simpfenderfer, Windham.

Second Team: Melissa Sperry, Davenport; Courtney Jennings, Downsville; Brooke Koerner, Gilboa; Jana Traver, Gilboa; Taylor Firmalino, Hunter-Tannersville; Elissa Starheim, Jefferson; Rachel Mathiesen, Margaretville; Shannon Sprague, Roxbury; Kennedy Faraci, Roxbury; Lexie Du Bois, South Kortright; Lizzie Smith, Stamford; Maggie Charbonneau, Windham.

Honorable Mention: Emily Whipple, Davenport; Bailee Hymers, Davenport; Leigha Latourette, Downsville; Callie Bullis, Downsville; Ashleigh Jaeger, Gilboa; Skylie Roberts, Gilboa; Lisa Arangio, Hunter-Tannersville; Shania Speenburgh, Jefferson; Kellsey Buerge, Margaretville; Marissa Greene, Roxbury; Kayla Craft, South Kortright; Taylor Sherwood, South Kortright; Melanie Petrone, Stamford; Jane Rion, Windham; Brianna Jaeger, Windham.

FINAL SOFTBALL STANDINGS

Upper Delaware Division

Text Only
Local Sports

Additional Content
Join the Debate
Helium
Additional Resources
CNHI News Service
Poll

Are you more or less religious than your parents?

More religious
Less religious
About the same
     View Results