The Daily Star, Oneonta, NY - otsego county news, delaware county news, oneonta news, oneonta sports

Local Sports

October 6, 2012

High School Soccer Leaders

HIGH SCHOOL SOCCER

AREA LEADERS

Based on games reported to The Daily Star, as of Oct. 3.

Boys Soccer

Player, School Games G-ATotal

Phil Youngs, Unatego 12 21-9—51

Trevor Holdridge, SK 12 16-6—38

Kyle Short, Margaretville 12 16-5—37

VanValkenburg, Margaretville 1 13-9—35

Kyle Jaquay, CV-S 11 13-7—33

Hunter Sowersby, Sidney 8 14-3—31

Connor Brown, OHS 9 12-6—30

Michael Rowley, Cooperstown 11 13-3—29

Peyton Griffiths, Milford 10 13-3—29

Stijn van Pel, OHS 9 11-7—29

Levi Decker, Morris 12 13-2—28

Troy White, Unatego 12 8-9—25

Liam Heneghan, Cooperstown 11 8-8—24

Dave Vosatka, Schenevus 10 10-4—24

Johnathan Forte, Unatego 12 10-4—24

Brooks Harmon, B-G 11 9-5—23

Carson King, Delhi 11 9-5—23

Tom Liddle, Delhi 11 7-7—21

Matt Morlock, Morris 12 6-9—21

Erik Ehrhart, Stamford 11 8-5—21

Zak Perry, Gilboa 13 9-2—20

Dan Nelson, SK 12 8-4—20

Clayton Hawes, Edmeston 11 8-2—18

Kragh Delello, OHS 9 7-4—18

Adam Bauerle, B-G 11 8-1—17

Mike Libby, Davenport 12 8-1—17

Sam Fabrykiewicz, SK 12 7-3—17

Wade Tompkins, Stamford 11 7-3—17

Ben Drugatz, CV-S 11 6-4—16

Kyle Moorby, Davenport 12 6-4—16

Brett Potter, Gilboa 13 5-6—16

Dylan Endy, H-T 11 6-4—16

Dylan Legg, H-T 11 7-2—16

Corey Roseboom, Schenevus 10 8-0—16

Dylan Cole, SK 12 4-8—16

Abel Clark, Walton 11 7-2—16

Derek Beers, Franklin 10 7-1—15

Elijah Coley, Milford 10 7-1—15

Jake Spencer, CV-S 11 7-0—14

Alex Brownell, Franklin 10 6-2—14

Pheonix Howard, Laurens 10 6-1—13

Ben Gollin, OHS 9 5-3—13

Zach Joseph, OHS 9 4-5—13

Glen Cioccari, Stamford 11 5-3—13

Connor Glassett, B-G 11 5-2—12

Wyatt Crowley, CV-S 11 3-6—12

Kyle Beang, Davenport 12 4-4—12

Ryan Holmes, Laurens 10 6-0—12

Jordan Manikas, CV-S 11 5-1—11

Spencer Hinkley, Roxbury 11 4-3—11

Kevin Weinert, Schenevus 10 2-6—10

Anthony Ruling, Sidney 8 3-2—8

Girls Soccer

Player, School Games G-ATotal

Kaileen Townsend, Downsville 11 18-8—44

Sarah Mannina, Unatego 11 18-6—42

Sarah Haight, Davenport 12 18-2—38

Jordan Beers, Franklin 11 16-5—37

Tess Svoboda, Margaretville 11 10-8—28

Erin Hull, Stamford 11 12-3—27

Lauren Loucks, CV-S 11 11-4—26

Kendra Lacey, Downsville 11 12-2—26

Cami Cleaveland, OHS 10 12-2—26

Cassie Ehrhart, Stamford 11 9-8—26

Elia Tanzer, Margaretville 11 11-3—25

Taylor Davis, UV 11 10-5—25

Jessica Downin, Franklin 11 10-3—23

Lauren Hill, G-MU 11 9-5—23

Kaley Chase, Milford 11 11-1—23

Sierra Bentley, Schenevus 10 .10-3—23

Heather White, Laurens 11 11-0—22

Kim Freer, Stamford 11 10-2—22

Juli Carbone, Unatego 11 9-4—22

Leigha LaTourette, Downsville 11 6-9—21

Kelsea Webster, Morris 11 6-3—21

Jordan Loucks, CV-S 11 8-3—19

Amanda Flint, Morris 11 8-3—19

Addy Lawson, Milford 11 7-4—18

Abby Picinich, OHS 10 8-2—18

Tayler Nichols, G-MU 11 8-1—17

Taryn More, OHS 10 7-3—17

Hannah Saggese, Milford 11 4-8—16

Dani Nicosia, OHS 10 5-5—15

Sarah Mellor, Schenevus 10 7-1—15

Mackensie Gravelin, Sidney 8 7-1—15

Gia Cuomo, B-G 13 6-2—14

Zane Ashford, CV-S 11 5-4—14

MacKenzie Talbot, G-MU 11 5-4—14

Taylor Dart, H-T 10 6-2—14

Shelby McCall, Edmeston 11 6-1—13

Brieanna Baker, OHS 10 3-7—13

Katrina Clark, Unatego 11 5-3—13

Tanner Reed, Unatego 11 6-1—13

Torri Halaquist, Unatego 11 4-4—12

Cora Bruno, Margaretville 11 5-1—11

Taylor Hitchcock, OHS 10 3-5—11

Katie Kirk, Sidney 8 5-1—11

Sierra Badger, UV 11 5-1—11

Amy Hait, OHS 10 3-4—10

Mary Hernandez, Schenevus 10 4-2—10

1
Text Only
Local Sports

Additional Content
Join the Debate
Helium
Additional Resources
CNHI News Service
Poll

Do you plan to attend the Baseball Hall of Fame Induction?

Yes
No
Not sure
     View Results