The Daily Star, Oneonta, NY - otsego county news, delaware county news, oneonta news, oneonta sports

October 6, 2012

High School Soccer Leaders

--
The Daily Star

---- — HIGH SCHOOL SOCCER

AREA LEADERS

Based on games reported to The Daily Star, as of Oct. 3.

Boys Soccer

Player, School Games G-ATotal

Phil Youngs, Unatego 12 21-9—51

Trevor Holdridge, SK 12 16-6—38

Kyle Short, Margaretville 12 16-5—37

VanValkenburg, Margaretville 1 13-9—35

Kyle Jaquay, CV-S 11 13-7—33

Hunter Sowersby, Sidney 8 14-3—31

Connor Brown, OHS 9 12-6—30

Michael Rowley, Cooperstown 11 13-3—29

Peyton Griffiths, Milford 10 13-3—29

Stijn van Pel, OHS 9 11-7—29

Levi Decker, Morris 12 13-2—28

Troy White, Unatego 12 8-9—25

Liam Heneghan, Cooperstown 11 8-8—24

Dave Vosatka, Schenevus 10 10-4—24

Johnathan Forte, Unatego 12 10-4—24

Brooks Harmon, B-G 11 9-5—23

Carson King, Delhi 11 9-5—23

Tom Liddle, Delhi 11 7-7—21

Matt Morlock, Morris 12 6-9—21

Erik Ehrhart, Stamford 11 8-5—21

Zak Perry, Gilboa 13 9-2—20

Dan Nelson, SK 12 8-4—20

Clayton Hawes, Edmeston 11 8-2—18

Kragh Delello, OHS 9 7-4—18

Adam Bauerle, B-G 11 8-1—17

Mike Libby, Davenport 12 8-1—17

Sam Fabrykiewicz, SK 12 7-3—17

Wade Tompkins, Stamford 11 7-3—17

Ben Drugatz, CV-S 11 6-4—16

Kyle Moorby, Davenport 12 6-4—16

Brett Potter, Gilboa 13 5-6—16

Dylan Endy, H-T 11 6-4—16

Dylan Legg, H-T 11 7-2—16

Corey Roseboom, Schenevus 10 8-0—16

Dylan Cole, SK 12 4-8—16

Abel Clark, Walton 11 7-2—16

Derek Beers, Franklin 10 7-1—15

Elijah Coley, Milford 10 7-1—15

Jake Spencer, CV-S 11 7-0—14

Alex Brownell, Franklin 10 6-2—14

Pheonix Howard, Laurens 10 6-1—13

Ben Gollin, OHS 9 5-3—13

Zach Joseph, OHS 9 4-5—13

Glen Cioccari, Stamford 11 5-3—13

Connor Glassett, B-G 11 5-2—12

Wyatt Crowley, CV-S 11 3-6—12

Kyle Beang, Davenport 12 4-4—12

Ryan Holmes, Laurens 10 6-0—12

Jordan Manikas, CV-S 11 5-1—11

Spencer Hinkley, Roxbury 11 4-3—11

Kevin Weinert, Schenevus 10 2-6—10

Anthony Ruling, Sidney 8 3-2—8

Girls Soccer

Player, School Games G-ATotal

Kaileen Townsend, Downsville 11 18-8—44

Sarah Mannina, Unatego 11 18-6—42

Sarah Haight, Davenport 12 18-2—38

Jordan Beers, Franklin 11 16-5—37

Tess Svoboda, Margaretville 11 10-8—28

Erin Hull, Stamford 11 12-3—27

Lauren Loucks, CV-S 11 11-4—26

Kendra Lacey, Downsville 11 12-2—26

Cami Cleaveland, OHS 10 12-2—26

Cassie Ehrhart, Stamford 11 9-8—26

Elia Tanzer, Margaretville 11 11-3—25

Taylor Davis, UV 11 10-5—25

Jessica Downin, Franklin 11 10-3—23

Lauren Hill, G-MU 11 9-5—23

Kaley Chase, Milford 11 11-1—23

Sierra Bentley, Schenevus 10 .10-3—23

Heather White, Laurens 11 11-0—22

Kim Freer, Stamford 11 10-2—22

Juli Carbone, Unatego 11 9-4—22

Leigha LaTourette, Downsville 11 6-9—21

Kelsea Webster, Morris 11 6-3—21

Jordan Loucks, CV-S 11 8-3—19

Amanda Flint, Morris 11 8-3—19

Addy Lawson, Milford 11 7-4—18

Abby Picinich, OHS 10 8-2—18

Tayler Nichols, G-MU 11 8-1—17

Taryn More, OHS 10 7-3—17

Hannah Saggese, Milford 11 4-8—16

Dani Nicosia, OHS 10 5-5—15

Sarah Mellor, Schenevus 10 7-1—15

Mackensie Gravelin, Sidney 8 7-1—15

Gia Cuomo, B-G 13 6-2—14

Zane Ashford, CV-S 11 5-4—14

MacKenzie Talbot, G-MU 11 5-4—14

Taylor Dart, H-T 10 6-2—14

Shelby McCall, Edmeston 11 6-1—13

Brieanna Baker, OHS 10 3-7—13

Katrina Clark, Unatego 11 5-3—13

Tanner Reed, Unatego 11 6-1—13

Torri Halaquist, Unatego 11 4-4—12

Cora Bruno, Margaretville 11 5-1—11

Taylor Hitchcock, OHS 10 3-5—11

Katie Kirk, Sidney 8 5-1—11

Sierra Badger, UV 11 5-1—11

Amy Hait, OHS 10 3-4—10

Mary Hernandez, Schenevus 10 4-2—10