The Daily Star, Oneonta, NY - otsego county news, delaware county news, oneonta news, oneonta sports

Local Sports

November 13, 2012

Delaware League

ALL-STARS

BOYS SOCCER

First Team: Kyle Moorby, Davenport; Nick Shaw, Downsville; Brett Potter, Gilboa; Dylan Endy, Hunter-Tannersville; Dylan Legg, Hunter-Tannersville; Kyle Short, Margaretville; Sean Gauntt, Margaretville; Mitch Hull, Margaretville; Matt Van Valkenburgh, Margaretville; Dakota Caronia, Roxbury; Trevor Holdridge, South Kortright; Dylan Cole, South Kortright; Randy Post, South Kortright; Erik Ehrhart, Stamford.

Second Team: Corey Hartman, Davenport; Dakota Terry, Downsville; Ben Standhart, Gilboa; Zach Mudge, Hunter-Tannersville; Neal Statts, Hunter-Tannersville; John Quagliano, Jefferson; James Warner, Margaretville; Victor Mendoza, Margaretville; Derek Cowan, Roxbury; Ryan Schmid, South Kortright; Gregg Mattice, Stamford; Tom Pelham, Windham; Russell Pelham, Windham.

Honorable Mention: Matt Finne, Davenport; Justin Fisher, Davenport; Kevin Doig, Downsville; Hunter Grace, Gilboa; Elijah Ruoff, Hunter-Tannersville; Nick Smith, Jefferson; Jimmy Reeves, Jefferson; Caleb Todd, Margaretville; Spencer Hinkley, Roxbury; Garett Hinkley, Roxbury; Ray Anderson, South Kortright; Mike Ackerman, South Kortright; Zac Foote, Stamford; Luke Rasmussen, Windham.

GIRLS SOCCER

First Team: Sarah Haight, Davenport; Kassie Jeffers, Davenport; Kaileen Townsend, Downsville; Katie Lawrence, Downsville; Brooke Koerner, Gilboa; Taylor Dart, Hunter-Tannersville; Tess Svoboda, Margaretville; Christina Chiarappa, Roxbury; Kelsey Little, South Kortright; Kayla Craft, South Kortright; Cassie Ehrhart, Stamford; Erin Hull, Stamford; Samantha Simpfenderfer, Windham.

Second Team: Bailee Hymers, Davenport; Kendra Lacey, Downsville; Leigha Latourette, Downsville; Shelby Oliver, Gilboa; Sara Coons, Gilboa; Sarah Murin, Hunter-Tannersville; Emily Wenner, Jefferson; Raeann Bond, Margaretville; Rachel Mathiesen, Margaretville; Kellsey Buerge, Margaretville; Kennedy Faraci, Roxbury; Tori Rockefeller, South Kortright; Miquela Hanselman, South Kortright; Kim Freer, Stamford; Morgan Boyle, Stamford.

Honorable Mention: Melissa Sperry, Davenport; Abby Wood, Davenport; Chelsea Doig, Downsville; Callie Bullis, Downsville; Ashleigh Jaeger, Gilboa; Lisa Arangio, Hunter-Tannersville; Samantha Dibbell, Hunter-Tanenrsville; Elissa Starheim, Jefferson; Alexis Molnar, Margaretville; Cora Bruno, Margaretville; Elia Tanzer, Margaretville; Shannon Sprague, Roxbury; Burkley Cole, South Kortright; Kaitlyn Stinson, South Kortright; Naleah Meier, Stamford; Mattie Seamans, Windham; Susannah Simpfenderfer, Windham.

GOLF

First Team: Mychal Grant, Gilboa; Dylan Legg, Hunter-Tannersville; Mitch Hull, Margaretville; Kyle Short, Margaretville; Shannon Sprague, Roxbury; Dan Marino, Windham; Russell Pelham, Windham.

Text Only
Local Sports

Additional Content
Join the Debate
Helium
Additional Resources
CNHI News Service
Poll

Are your taxes going to be done on time?

Yes, they're all finished
I should make it in under the wire
No, I'm late
No, I'm filing an extension
I'm not filing a tax return
     View Results