The Daily Star, Oneonta, NY - otsego county news, delaware county news, oneonta news, oneonta sports

December 26, 2012

Today's Datebook

--
The Daily Star

---- — TODAY’S DATEBOOK

NO EVENTS SCHEDULED

THURSDAY’S DATEBOOK

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Stamford at Walton, 3:30 p.m.

Cherry Valley-Springfield Tournament: Richfield Springs vs. Sharon Springs, 6 p.m.; Cherry Valley-Springfield vs. Owen D. Young, 7:45 p.m.

Dick White Tournament at Cooperstown: Sidney vs. Cobleskill-Richmondville, 4 p.m.; Cooperstown vs. Fort Plain, 8 p.m.

Downsville Tournament: Margaretville vs. Gilbertsville-Mount Upton, 5 p.m.; Roscoe vs. Downsville, 6:30 p.m.

Greene Holiday Showcase: Windsor vs. Unatego, 5:15 p.m.; Chenango Forks vs. Greene, 7 p.m.

Unadilla Valley Tournament: Oneonta vs. Oxford, 6 p.m.; Sherburne-Earlville vs. Unadilla Valley, 7:45 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Hancock at Unadilla Valley, 3:45 p.m.

Greene Holiday Showcase: Sidney vs. Susquehanna Valley, 6 p.m.; Cincinnatus vs. Greene, 7:30 p.m.

Harpursville Tournament: Afton vs. Gilbertsville-Mount Upton, 1 p.m.; Oxford vs. Harpursville, 2:45 p.m.

Joan Martin Tournament at Morris: Sharon Springs vs. Edmeston, 5 p.m.; Deposit vs. Morris, 6:30 p.m.

Kazalski Tournament at Bainbridge-Guilford: Marathon vs. Whitney Point, 3:45 p.m.; Bainbridge-Guilford vs. Windsor, 7:30 p.m.

KSA Tournament at Orlando, Fla.: Unatego vs. TBA

Pete Hyde Tournament at Johnson City Middle: Oneonta vs. Owego, 5 p.m.

Ray Preston Tournament at Davenport: Schenevus vs. Worcester, 5 p.m.; Delhi vs. Davenport, 7 p.m.

Stamford Tournament: Milford vs. Laurens, 5:30 p.m.; Roxbury vs. Stamford, 7 p.m.

Vernon-Verona-Sherrill Tournament: Cooperstown vs. Holland-Patent, 3:30 p.m., Clinton vs. Vernon-Verona-Sherrill, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOWLING

Norwich Tournament: Afton, Bainbridge-Guilford, Sidney, Walton, 10 a.m.

HIGH SCHOOL INDOOR TRACK

Section Four Age-Group Meet at Cortland State, 10 a.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

Battle in the Valley at Cobleskill-Richmondville: Cooperstown, Sidney, 10 a.m.

Windsor Tournament: Bainbridge-Guilford/Afton, Unatego, Walton, 3 p.m.