TODAY'S DATEBOOK

High School Boys Basketball

CV-Springfield at Schenevus, 5:30 p.m.

Franklin at Edmeston, 5:30 p.m.

Gilbertsville-MU at Morris, 5:30 p.m.

Gilboa at Hunter-Tannersville, 5:30 p.m.

Hancock at Unatego, 6 p.m.

Roscoe at Margaretville, 7 p.m.

Stamford at Roxbury, 7 p.m.

Afton at Unadilla Valley, 7:30 p.m.

Delhi at Bainbridge-Guilford, 7:30 p.m.

Sher.-Earlville at Cooperstown, 7:30 p.m.

Sidney at Deposit, 7:30 p.m.

High School Girls Basketball

Andes at Jefferson, 5:30 p.m.

Milford at Laurens, 5:30 p.m.

Morris at Gilbertsville-MU, 5:30 p.m.

Roxbury at Gilboa, 5:30 p.m.

Schenevus at CV-Springfield, 5:30 p.m.

Oneonta at Susquehanna Valley, 6 p.m.

Roscoe at Margaretville, 6 p.m.

Edmeston at Franklin, 7 p.m.

Afton at Unadilla Valley, 7:30 p.m.

Richfield Springs at N.Y. Mills, 7:30 p.m.

High School Bowling

Afton at Hancock, 3:45 p.m.

Greene at Bainbridge-Guilford, 3:45 p.m.

Sidney at Walton, 3:45 p.m.

High School Indoor Track

Age Two at Cortland, 5 p.m.

High School Swimming

Oneonta at Johnson City, 5:30 p.m.

High School VOLLEYBALL

Walton at Oxford, 6 p.m.

Cincinnatus at Afton, 7:30 p.m.

Harpursville at Bain.-Guilford, 7:30 p.m.

___

SATURDAY'S DATEBOOK

High School BOYS Basketball

Greene Tournament: Consolation, time TBA; Championship, time TBA

Lee Fisher Tournament: Consolation, Jefferson vs. Worcester, 2 p.m.; Championship, Laurens vs. Davenport, 3:30 p.m.

Margaretville Tournament: Consolation, 2 p.m.; Championship, 7 p.m.

High School Girls Basketball

Sidney at Oxford, 2:45 p.m.

Hancock at Unatego, 4:30 p.m.

Margaretville Tournament: Consolation, 3:30 p.m.; Championship, 5:30 p.m.

Milford Tournament: Stamford vs. Family School, time TBA; Milford vs. Sharon Springs, time TBA

S-E Tournament: Consolation, 6 p.m.; Championship, 7:30 p.m.

High School VolleyBall

Delhi at Unadilla Valley, 1 p.m.

Walton at Unatego, 1 p.m.

Sidney at Greene, 2:45 p.m.

Afton at Oxford, 7 p.m.

High School Wrestling

Tioga, Fulton at B-G/Afton, 11 a.m.

Cuneen-Doane Walton Tournament: Bainbridge-Guilford/Afton, Delhi, Sidney, Unadilla Valley, Unatego, 8 a.m.

Recommended for you