SATURDAY’S DATEBOOK

MEN’S COLLEGE SOCCER

Farmingdale at SUNY Oneonta, 2 p.m.

SUNY Cobleskill at Hunter, 12 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Morrisville at Hartwick, 12 p.m.

SUNY Cobleskill at The College at Old Westbury, 1 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

SUNY Oneonta at Utica, 5:30 p.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

SUNY Oneonta, SUNY Cobleskill at Wildcat Invitational, 10 a.m. at SUNY Poly

WOMEN’S COLLEGE TENNIS

SUNY Oneonta at Cortland Invitational, 10 a.m. at SUNY Cortland

Oswego State at Hartwick, 3 p.m. at Wilber Park

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Oneonta vs. Stockton, 10 a.m. at SUNY Cortland

SUNY Cortland vs. Marywood, 3 p.m. at SUNY Cortland

Hartwick vs. The Sage Colleges, 11 a.m. at Plattsburgh

Hartwick vs. Plymouth State, 1 p.m. at Plattsburgh

SUNY Cobleskill at Elms College, 9:30 a.m.

SUNY Cobleskill vs. Albertus Magnus, 5 p.m., Chicopee, Mass.

SUNY Cobleskill vs. Oswego State, 7 p.m., Chicopee, Mass.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Cherry Valley-Springfield at Middleburgh Tournament, TBD

Davenport at Middleburgh Tournament, TBD

New Paltz at Unatego, 1 p.m.

Walton at Windsor, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Gilboa at Middleburgh Tournament, TBD

Milford at Walton, 1:00 p.m.

Unadilla Valley at Sherburne-Earlville Tournament, TBD

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Walton at Windsor Tournament, 9 a.m.

SUNDAY'S DATEBOOK

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

SUNY Cobleskill at Pratt Institute, 2 p.m.

SUNY Poly at SUNY Delhi, 12 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

Farmingdale at Hartwick, 12 p.m.

SUNY Cobleskill at Lehman, 11 a.m.

SUNY Delhi at Utica, 1 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Delhi at King's (NY), 10:45 a.m.

SUNY Delhi vs. Yeshiva, 12:45 p.m.

MONDAY'S DATEBOOK

No events scheduled.

TUESDAY'S DATEBOOK

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Cobleskill at Castleton, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Afton/Harpursville at Bainbridge-Guilford, 4:30 p.m.

Davenport at Stamford, 4:00 p.m.

Green at Delhi, 4:30 p.m.

Sidney, G-MU at Unadilla Valley, 4:30 p.m.

Jefferson at Margaretville, 11 a.m. at Hanah CC

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Harpursville at Afton, 4:30 p.m.

Vestal at Walton, 4 p.m.

Sidney at Deposit/Hancock, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Bainbridge-Guilford at Afton/Harpursville, 4:30 p.m.

Cherry Valley-Springfield at G-MU, 4:30 p.m.

Sidney at Delhi, 4:30 p.m.

Sharon Springs at Worcester, 4:30 p.m.

Milford at Edmeston, 4:30 p.m.

Greene at Unadilla Valley, 3:30 p.m.

Gilboa vs Laurens at Mayor’s Cup, 5:45 p.m.

Schenevus at South Kortright, 4 p.m.

Jefferson vs Roxbury at Mayor’s Cup, 4:00 p.m.

Morris at Richfield Springs, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Bainbridge-Guilford at Windsor, 3:15 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

G-MU at Cherry Valley-Springfield, 4:30 p.m.

Worcester at Sharon Springs, 4:30 p.m.

Edmeston at Milford, 4:30 p.m.

Roxbury vs. Laurens at Mayor’s Cup, 7:30 p.m.

Richfield Springs at Morris, 5 p.m.

Recommended for you