FRIDAY’S DATEBOOK

COLLEGE MEN’S SOCCER

Rutgers-Newark at SUNY Oneonta, 3:30 p.m.

SUNY Delhi at Potsdam, 4 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Keuka at Hartwick, 4 p.m.

Misericordia at SUNY Oneonta, 6 p.m.

SUNY Delhi at Alfred State, 6 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

Hartwick at RPI, 4 p.m.

SUNY Oneonta vs. St. Lawrence, 7:30 p.m., at Utica College

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Oneonta vs. SUNY Canton, 3 p.m. at SUNY Cortland

Hartwick at Plattsburgh State, 4 p.m.

Hartwick vs. Colby-Sawyer, 6 p.m. at Plattsburgh State

SUNY Oneonta vs. Nazareth, 7 p.m. at SUNY Cortland

SUNY Cobleskill vs. Albertus Magnus, 5 p.m., Chicopee, Mass.

SUNY Cobleskill vs. Oswego State, 7 p.m., Chicopee, Mass.

COLLEGE CROSS COUNTRY

SUNY Delhi at Hartwick’s Dick Daymont Meet, 5:30 p.m.

WOMEN’S COLLEGE TENNIS

Hartwick at SUNY Cortland, 4 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Greene at Afton, 4:30 p.m.

Walton at Windsor Tournament, 9 a.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Bainbridge-Guilford vs. Sidney, 5 p.m. at Chenango Valley

Laurens at Cherry Valley-Springfield, 2 p.m.

Sharon Springs at Edmeston, 4:30 p.m.

Gilboa at Middleburgh Tournament, 10 a.m.

Chenango Forks at Oneonta, 10 a.m.

Hunter-Tannersville at Schenevus, 11 a.m.

Unadilla Valley at Sherburne-Earlville, 3 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Cherry Valley-Springfield at Middleburgh Tournament, 10 a.m.

Davenport at Middleburgh Tournament, 12 p.m.

Edmeston at Sharon Springs, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Bainbridge-Guilford at Cazenovia, 2 p.m.

SATURDAY'S DATEBOOK

MEN'S COLLEGE SOCCER

Farmingdale at SUNY Oneonta, 2 p.m.

SUNY Cobleskill at Hunter, 12 p.m.

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

Morrisville at Hartwick, 12 p.m.

SUNY Cobleskill at The College at Old Westbury, 1 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

SUNY Oneonta at Utica, 5:30 p.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

SUNY Oneonta, SUNY Cobleskill at Wildcat Invitational, 10 a.m. at SUNY Poly

WOMEN'S COLLEGE TENNIS

SUNY Oneonta at Cortland Invitational, 10 a.m. at SUNY Cortland

Oswego State at Hartwick, 3 p.m. at Wilber Park

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Oneonta vs. Stockton, 10 a.m. at SUNY Cortland

SUNY Cortland vs. Marywood, 3 p.m. at SUNY Cortland

Hartwick vs. The Sage Colleges, 11 a.m. at Plattsburgh

Hartwick vs. Plymouth State, 1 p.m. at Plattsburgh

SUNY Cobleskill at Elms College, 9:30 a.m.

SUNY Cobleskill vs. Albertus Magnus, 5 p.m., Chicopee, Mass.

SUNY Cobleskill vs. Oswego State, 7 p.m., Chicopee, Mass.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Cherry Valley-Springfield at Middleburgh Tournament, TBD

Davenport at Middleburgh Tournament, TBD

New Paltz at Unatego, 1 p.m.

Walton at Windsor, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Gilboa at Middleburgh Tournament, TBD

Milford at Walton, 1:00 p.m.

Unadilla Valley at Sherburne-Earlville Tournament, TBD

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Walton at Windsor Tournament, 9 a.m.

Recommended for you