THURSDAY

HIGH SCHOOL BOWLING

Sidney at Hancock, 3:45 p.m.

Cooperstown at Sauquoit Valley, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Downsville at Margaretville, 5:30 p.m.

Stamford at South Kortright, 5:30 p.m.

Windham at Gilboa, 7 p.m.

Roxbury at Davenport, 7 p.m.

Hunter-Tannersville at Jefferson, 7 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SWIMMING

Cooperstown at Utica Proctor, TBD

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Milford at Franklin, 5:30 p.m.

Richfield Springs at Sharon Springs, 6 p.m.

Morris at Edmeston, 7 p.m.

Cooperstown at Little Falls, 7 p.m.

Worcester at Gilbertsville-Mount Upton, 7 p.m.

Schenevus at Cherry Valley-Springfield, 7 p.m.

Oxford at Delhi, 7:15 p.m.

Walton at Sidney, 7:15 p.m.

Oneonta at Chenango Forks, 7:15 p.m.

Bainbridge-Guilford at Unatego, 7:15 p.m.

Unadilla Valley at Deposit/Hancock, 7:15 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

Unatego/Unadilla Valley at Oneonta, 6 p.m.

FRIDAY

MEN’S BASKETBALL

SUNY Oneonta at Brockport, 7:30 p.m.

Alfred University at Hartwick, 5:30 p.m.

WOMEN’S BASKETBALL

SUNY Oneonta at Brockport, 5:30 p.m.

Alfred University at Hartwick, 7:30 p.m.

COLLEGE TRACK & FIELD

SUNY Delhi at Ocean Breeze Gotham Cup, 2 p.m.

HIGH SCHOOL BOWLING

Unadilla Valley at Afton/Harpursville, 3:45 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Franklin at Milford, 5:30 p.m.

Edmeston at Morris, 7 p.m.

Sharon Springs at Richfield Springs, 7 p.m.

Gilbertsville-Mount Upton at Worcester, 7 p.m.

Cherry Valley-Springfield at Schenevus, 7 p.m.

Oxford at Delhi, 7:15 p.m.

Walton at Sidney, 7:15 p.m.

Bainbridge-Guilford at Unatego, 7:15 p.m.

Unadilla Valley at Deposit/Hancock, 7:15 p.m.

Chenango Forks at Oneonta, 7:45 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SWIMMING

Norwich at Oneonta, 5:30 p.m.

Diving Championships: Cooperstown, TBD

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Gilbertsville-Mount Upton at Worcester, TBD

Gilboa at Jefferson, 5:30 p.m.

Downsville at South Kortright, 5:30 p.m.

Otselic Valley at Afton, 6:30 p.m.

Walton at Laurens, 7 p.m.

Davenport at Roxbury, 7 p.m.

Stamford at Margaretville, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

Waterville at Cooperstown, 7 p.m.

HIGH SCHOOL INDOOR TRACK

Hurley Invitational at Cornell University: Sidney, Walton/Delhi, 5 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

Ichabod Crane Tournament: Cooperstown/Milford, TBD

Recommended for you