TUESDAY

MEN’S BASKETBALL

SUNY Oneonta at SUNY Cortland, 4 p.m.

Pine Manor at SUNY Delhi, 5 p.m.

WOMEN’S BASKETBALL

SUNY Oneonta at SUNY Cortland, 2 p.m.

SUNY Delhi at Maine Maritime, 7 p.m.

COLLEGE SWIMMING

SUNY Cobleskill at William Paterson, 1 p.m.

HIGH SCHOOL BOWLING

Bainbridge-Guilford at Sidney, TBD

Greene at Unadilla Valley, 3:45 p.m.

Canastota at Cooperstown, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Jefferson at Roxbury, 5:30 p.m.

South Kortright at Downsville, 5:30 p.m.

Davenport at Windham, 6:30 p.m.

Gilboa at Stamford, 7 p.m.

Margaretville at Hunter-Tannersville, 7 p.m.

Norwich at Oneonta, 7:45 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SWIMMING

Holland Patent at Cooperstown, 5 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

South Kortright at Worcester, 5:30 p.m.

Franklin at Cherry Valley-Springfield, 5:30 p.m.

Schenevus at Sharon Springs, 6 p.m.

Morris at Milford, 7 p.m.

Edmeston at Laurens, 7 p.m.

Waterville at Cooperstown, 7 p.m.

Gilbertsville-Mount Upton at Richfield Springs, 7 p.m.

Afton at Delhi, 7:15 p.m.

Unatego at Oxford, 7:15 p.m.

Walton at Unadilla Valley, 7:15 p.m.

Bainbridge-Guilford at Harpursville, 7:15 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

Cooperstown/Milford at Adirondack, TBD

Windsor vs. Walton/Delhi at Walton, 6 p.m.

WEDNESDAY

MEN’S BASKETBALL

Pine Manor at Hartwick, 5:30 p.m.

Keuka College at SUNY Cobleskill, 5 p.m.

WOMEN’S BASKETBALL

SUNY Delhi at Husson, 3 p.m.

Keuka College at SUNY Cobleskill, 7 p.m.

HIGH SCHOOL BOWLING

Oneonta at Chenango Valley, 3:40 p.m.

Hancock at Afton/Harpursville, 3:45 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Franklin at Cherry Valley-Springfield, 5:30 p.m.

Milford at Morris, 7 p.m.

Laurens at Edmeston, 7 p.m.

Sharon Springs at Schenevus, 7 p.m.

Richfield Springs at Gilbertsville-Mount Upton, 7 p.m.

Afton at Delhi, 7:15 p.m.

Unatego at Oxford, 7:15 p.m.

Walton at Unadilla Valley, 7:15 p.m.

Bainbridge-Guilford at Harpursville, 7:15 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Roxbury at Downsville, 5:30 p.m.

Margaretville at Davenport, 5 p.m.

Hunter-Tannersville at Gilboa, 7 p.m.

Oneonta at Norwich, 7:45 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

Little Falls at Cooperstown, 7 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

Sidney vs. Deposit/Hancock at Deposit, 6 p.m.

Unatego/Unadilla Valley vs. Walton/Delhi at Delhi, 6 p.m.

Bainbridge-Guilford/Afton/Harpursville vs. Deposit/Hancock at Deposit, 6 p.m.

Norwich at Oneonta, 6:15 p.m.

 

Recommended for you