FRIDAY

COLLEGE MEN’S SOCCER

SUNY Oneonta at Fredonia, 4 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Fredonia at SUNY Oneonta, 4 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Oneonta at Cortland, 6 p.m.

Hartwick at St. Lawrence, 5 p.m.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

Fredonia at SUNY Oneonta, 3 p.m.

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Walton at Bainbridge-Guilford, 7 p.m.

Deposit/Hancock at Unatego, 7 p.m.

Windsor at Sidney, 7 p.m.

Delhi at Greene, 7 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Worcester at Cherry Valley-Springfield, 6 p.m.

Gilberstville-Mount Upton at Edmeston, 4:30 p.m.

Windham at Stamford, 6:45 p.m.

Walton at Bainbridge-Guilford, 4:30 p.m.

Unadilla Valley at Sidney, 4 p.m.

Susquehanna Valley at Oneonta, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Cherry Valley-Springfield at Worcester, 4:30 p.m.

Edmeston at Gilbertsville-Mount Upton, 4:30 p.m.

Windham at Stamford, 5 p.m.

Downsville at Walton, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Unadilla Valley at Unatego, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL SWIMMING AND DIVING

Norwich at Oneonta, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Oneonta at Union-Endicott, 10 a.m.

SATURDAY

COLLEGE CROSS COUNTRY

SUNY Cobleskill at Mount St. Mary, 11 a.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

SUNY Oneonta at Buffalo State, 1 p.m.

Alfred at Hartwick, 3 p.m.

Wells at SUNY Cobleskill, 1 p.m.

SUNY Delhi at Maine-Farmington, 2:30 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Hartwick at SUNY Canton, 11 a.m.

Hartwick vs. Morrisville State, 1 p.m. at SUNY Canton

SUNY Oneonta at Oswego, 1 p.m.

Cazenovia at SUNY Cobleskill, 6 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

Oswego at SUNY Oneonta, 1 p.m.

Hartwick at St. John Fisher, 1 p.m.

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

Hartwick at Utica, 12 p.m.

SUNY Delhi at Maine-Farmington, 12 p.m.

Buffalo State at SUNY Oneonta, 2 p.m.

Wells at SUNY Cobleskill, 3 p.m.

COLLEGE WOMEN'S TENNIS

Marywood at Hartwick, 1 p.m. at Wilber Park

SUNY Oneonta vs. Brockport, 3 p.m. at Binghamton Tennis Center

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Afton/Harpursville at Susquehanna Valley, 2:30 p.m.

Unadilla Valley at Newfield, 12 p.m.

Altmar-Parish-Williamstown at Cooperstown, 7 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Unadilla Valley at Afton/Harpursville, 3:30 p.m.

Gilboa at Schenevus, 1 p.m.

Morris at Laurens, 3 p.m.

Sharon Springs at Richfield Springs, 12 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Davenport at Schenevus, 4:30 p.m.

Morris at Laurens, 1 p.m.

Bainbridge-Guilford at Afton/Harpursville, 11:30 a.m.

Unatego at Schoharie, TBD

Little Falls at Delhi, 11 a.m.

Sharon Springs at Richfield Springs, 10 a.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Afton/Harpursville at Deposit/Hancock, 1:30 p.m.

 

Recommended for you