WEDNESDAY’S DATEBOOK

COLLEGE FIELD HOCKEY

Vassar at Hartwick, 4 p.m.

SUNY Oneonta at Cortland, 4 p.m.

COLLEGE MEN’S SOCCER

Hartwick at Mount St. Mary, 7 p.m.

SUNY Cobleskill at SUNY Poly, 7 p.m.

COLLEGE MEN’S SOCCER

Clarks Summit at Hartwick, 7 p.m.

SUNY Cobleskill at SUNY Poly, 5 p.m.

Elmira at SUNY Delhi, 4 p.m.

WOMEN’S COLLEGE TENNIS

RPI at SUNY Oneonta, 3:45 p.m.

Utica at SUNY Delhi, 4 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Cobleskill at Utica, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Westmoreland at Cooperstown, 4:30 p.m.

Unatego at Newark Valley, 4:30 p.m.

Richfield Springs at Stockbridge Valley, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Afton/Harpursville vs. Gilbertsville-Mount Upton, Sidney @ Belden Hill Golf Course, 4:30 p.m.

Bainbridge-Guilford at Deposit/Hancock, 4:30 p.m.

Unadilla Valley at Greene, 3:45 p.m

Hunter-Tannersville at Davenport, 4 p.m.

Roxbury vs. South Kortright, 4 p.m. at Shephard Hills

Delhi at Oxford, 4:30 p.m.

South Kortright at Stamford vs. Jefferson, 4 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Walton at Afton, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Unadilla Valley at Bainbridge-Guilford, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Cooperstown/Cherry Valley-Springfield at Canastota, 4:30 p.m.

THURSDAY’S DATEBOOK

COLLEGE VOLLEYBALL

Mitchell at SUNY Delhi, 6 p.m.

COLLEGE WOMEN’S GOLF

SUNY Cobleskill at SUNY Delhi, 3 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Harpursville/Afton at Delhi, 5:30 p.m.

Sidney at Walton, 5:30 p.m.

Unatego at Deposit/Hancock, 5:30 p.m.

Norwich at Oneonta, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Windham at Roxbury, 4:15 p.m.

Cherry Valley-Springfield at Sharon Springs, 4:30 p.m.

Stamford at Davenport, 4:15 p.m.

Jefferson at South Kortright, 4:15 p.m.

Delhi at Sidney, 4:30 p.m.

Edmeston at Schenevus, 4:30 p.m.

Hunter-Tannersville at Downsville, 4:15 p.m.

Gilboa at Margaretville, 4:15 p.m.

Laurens at Milford, TBD

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Bainbridge-Guilford at Sidney, 6:10 p.m.

Roxbury at Windham, 4:15 p.m.

Greene at Walton, 4:30 p.m.

Davenport at Stamford, 4:15 p.m.

South Kortright at Jefferson, 4:15 p.m.

Hunters-Tannersville at Downsville, 4:15 p.m.

Margaretville at Gilboa, 4:15 p.m.

Milford at Laurens, 4:30 p.m.

Chenango Valley at Oneonta, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL SWIMMING AND DIVING

Utica Proctor at Cooperstown, 5 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Oneonta at Seton Catholic, 4 p.m.

Recommended for you