SATURDAY’S DATEBOOK

COLLEGE MEN’S SOCCER

New Paltz at SUNY Oneonta, 2 p.m.

Nazareth at Hartwick, 2 p.m.

SUNY Canton at SUNY Delhi, 1 p.m.

Cazenovia at SUNY Cobleskill, 1 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

SUNY Oneonta at New Paltz, 1 p.m.

Hartwick at Houghton, 1 p.m.

SUNY Canton at SUNY Delhi, 3:30 p.m.

Cazenovia at SUNY Cobleskill, 3:30 p.m.

COLLEGE FOOTBALL

Hartwick at St. Lawrence, 1 p.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

SUNY Oneonta at Mike Woods Invitational, 11 a.m.

Hartwick at Cazenovia College Invitational, 11 a.m.

SUNY Delhi at Mike Woods Invitational, 11 a.m.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

Plattsburgh at SUNY Oneonta, 12 p.m.

SUNY Delhi at Northern Vermont-Lyndon, 2 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Oneonta at Fredonia, 1 p.m.

Houghton at Hartwick, 2 p.m.

Wells College at SUNY Cobleskill, 1 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

Ramapo at SUNY Oneonta, 1 p.m.

COLLEGE MEN’S GOLF

SUNY Delhi at Oswego Fall Invitational, 11 a.m.

SUNY Cobleskill at Paul Smith’s College, 11 a.m.

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Walton at Delhi, 1:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Worcester vs. Davenport at Chic Walshe Tournament, TBD

Hunter-Tannersville vs. Germantown at Hunter-Tannersville Tournament, TBD

Cooperstown vs. South Kortright at Chic Walshe Tournament, TBD

Roxbury vs. Windham at Hunter-Tannersville Tournament, TBD

Afton/Harpursville at Bainbridge-Guilford, 10 a.m.

Unadilla Valley at Delhi, 11 a.m.

Ft. Plain at Cherry Valley-Springfield, 6:30 p.m.

Sidney at Edmeston, 4 p.m.

Laurens at Morris, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Afton at Camden Tournament, 1 p.m.

Tioga at Walton, 10 a.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Worcester vs. Davenport at Chic Walshe Tournament, TBD

South Kortright vs. Milford at Chic Walshe Tournament, TBD

Roxbury vs. Hunter-Tannersville at Hunter-Tannersville Tournament, TBD

Windham vs. Germantown at Hunter-Tannersville Tournament, TBD

Schenevus at Edmeston, 4:30 p.m.

Laurens at Morris, 1:30 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Edmeston at EJ Herrmann Invitational, 10 a.m.

Oneonta at Utica Proctor, 9 a.m.

SUNDAY’S DATEBOOK

WOMEN'S COLLEGE TENNIS

SUNY Oneonta at St. Lawrence, 12 p.m.

SUNY Delhi at Northern Vermont-Johnson

MONDAY’S DATEBOOK

HIGH SCHOOL GOLF

Deposit/Hancock at Afton/Harpursville, 4:30 p.m.

Bainbridge-Guilford at Unadilla Valley, 4:30 p.m.

Delhi at Gilbertsville-Mount Upton, Sidney, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Afton/Harpursville at Whitney Point, 4:30 p.m.

Bainbridge-Guilford at Greene, 5 p.m.

Cooperstown at Westmoreland, 4:30 p.m.

Schenevus at Cherry Valley-Springfield, 4:30 p.m.

Laurens at Franklin, 4:30 p.m.

Oneonta at Chenango Forks, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Oxford at Afton/Harpursville, 4:30 p.m.

Bainbridge-Guilford at Unadilla Valley, 4:30 p.m.

Walton at Unatego, 4:30 p.m.

Sidney at Delhi, 4:30 p.m.

Livingston Manor at Downsville, 4 p.m.

Franklin at Laurens, 4:30 p.m.

Oneonta at Seton Catholic, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Walton at Oxford, 5:30 p.m.

Schoharie at Oneonta, 6 p.m.

Recommended for you