TUESDAY’S DATEBOOK

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

SUNY Delhi at Keystone, 4 p.m.

COLLEGE MEN’S SOCCER

Bard at SUNY Delhi, 4:30 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Sage at SUNY Delhi, 7 p.m.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

SUNY Cortland at SUNY Oneonta, 3 p.m.

Sage at SUNY Delhi, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Cooperstown at Poland, 4:30 p.m.

South Kortright at Downsville, 4:15 p.m.

Sharon Springs at Milford, 4:30 p.m.

Sidney at Unadilla Valley, 4:30 p.m.

Worcester at Stamford, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Cherry Valley-Springfield at Morris, 5 p.m.

Davenport at Jefferson, 4:15 p.m.

Milford at Sharon Springs, 4:30 p.m.

Seton Catholic at Oneonta, 4:30 p.m.

Franklin at Richfield Springs, 4:30 p.m.

Stamford at Worcester, 4:15 p.m.

Margaretville at Hunter-Tannersville, 4:15 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SWIMMING AND DIVING

Cooperstown at Holland Patent, 5 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Oneonta at Chenango Forks, 6:15 p.m.

Deposit/Hancock at Unatego, 5 p.m.

WEDNESDAY’S DATEBOOK

COLLEGE WOMEN'S SOCCER

Hartwick at Skidmore, 7 p.m.

SUNY Cobleskill at Kean, 7 p.m.

COLLEGE MEN'S SOCCER

SUNY Cobleskill at Old Westbury, 4 p.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

SUNY Oneonta at Houghton, 7 p.m.

Hartwick at Ithaca, 4 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

SUNY Oneonta at Hartwick, 6 p.m.

SUNY Poly at SUNY Cobleskill, 7 p.m.

WOMEN'S COLLEGE TENNIS

SUNY Oneonta at Hartwick, 4 p.m. at Wilber Park

SUNY Delhi at Utica, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GOLF

Delhi at Afton/Harpursville, 4:30 p.m. at Belden Hill GC

Gilbertsville-Mount Upton, Bainbridge-Guilford at Sidney, 4:30 p.m.

Davenport at Stamford, 4 p.m.

Jefferson vs. Davenport, 4 p.m. at Stamford GC

Gilboa at Hunter-Tannersville, 4 p.m. at Colonial CC

Roxbury vs. Windham, 4 p.m. at Shephard Hills GC

Andes/South Kortright vs. Margaretville, 4 p.m. at Delhi

Unadilla Valley at Oxford, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

Sidney at Afton/Harpursville, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Remsen at Cooperstown, 4:30 p.m.

Laurens at Edmeston, 4:30 p.m.

Schenevus at Richfield Springs, 4:30 p.m.

Sidney at Unatego, 4:30 p.m.

Downsville at South Kortright, 4:15 p.m.

Unadilla Valley at Greene, 4:30 p.m.

Walton at Oxford, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Morris at Cherry Valley-Springfield, 4:30

Edmeston at Laurens, 4:30 p.m.

Oneonta at Seton Catholic, 4:30 p.m.

Richfield Springs at Schenevus, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Edmeston at Unadilla Valley, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Whitney Point at Unatego, 6:30 p.m.

Recommended for you