Friday, Sept. 23

FOOTBALL

Afton/Harpursville at Deposit-Hancock, 7 p.m.

Tioga at Bainbridge-Guilford, 7 p.m.

Oneonta at Chenango Valley, 7 p.m.

Moravia at Unadilla Valley, 7 p.m.

Groton at Unatego, 6 p.m.

BOYS SOCCER

Lansing at Oneonta, 5:30 p.m.

Laurens/Milford at Walton/Downsville, 4:15 p.m.

Franklin/Unatego at Delhi, 4:30 p.m.

Oxford at Greene, 4:30 p.m.

GIRLS SOCCER

Sidney at Bainbridge-Guilford, 4:30 p.m.

Gilboa-Conesville at Gilbertsville-Mount Upton, 4:30 p.m.

Schenevus at Schoharie, 4 p.m.

Unatego at Greene, 7 p.m.

VOLLEYBALL

Unatego at Walton, 6 p.m.

GOLF

Deposit-Hancock at Delhi, 4:30 p.m.

FIELD HOCKEY

Sidney at Deposit-Hancock, 4:30 p.m.

WOMEN'S TENNIS

Houghton at SUNY Oneonta, 4 p.m.

Hartwick at Russell Sage, 4 p.m.

WOMEN'S VOLLEYBALL

SUNY Oneonta at Geneseo, 6 p.m.

Medaille at Hartwick, 7 p.m.

Saturday, Sept. 24

FOOTBALL

Morrisville-Eaton at Cooperstown/Milford, 2 p.m.

Sidney at Delhi, 1:30 p.m.

Spencer-Van Etten at Walton, 1:30 p.m.

BOYS SOCCER

Afton/Harpursville at Greene, 1 p.m.

Sidney at Bainbridge-Guilford, 11 a.m.

Charlotte Valley, Cooperstown, South Kortright, Worcester at Chic Walshe Tournament

UV/GMU at Edmeston, 4 p.m.

Richfield Springs at Morris, 1 p.m.

Stamford at CVS/SS, 4:30 p.m.

GIRLS SOCCER

Charlotte Valley, Milford, South Kortright, Worcester at Chic Walshe Tournament

Unadilla Valley at Morris/Edmeston, 2 p.m.

Laurens at Sharon Springs, 1 p.m.

Delhi at Cherry Valley-Springfield, 7 p.m.

FIELD HOCKEY

Vestal at Walton, 11 a.m.

CROSS COUNTRY

Afton/Harpursville, Sidney, Unatego at Owego Invitational, 9 a.m.

Oneonta at EJ Herrmann Invitational, Utica Proctor, 9:30 a.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

Oneonta Airfield Invitational, 10 a.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

Stockton at SUNY Oneonta, 11 a.m.

Nazareth at Hartwick, 11 a.m.

WOMEN'S TENNIS

SUNY Oneonta at Farmingdale, 12 p.m.

Houghton at Hartwick, 1 p.m.

WOMEN'S VOLLEYBALL

SUNY Oneonta at SUNY Brockport, 1 p.m.

Houghton at Hartwick, 2 p.m.

MEN'S SOCCER

SUNY Oneonta at Buffalo State, 1 p.m.

Hartwick at Keuka, 3:30 p.m.

WOMEN'S SOCCER

Buffalo State at SUNY Oneonta, 1 p.m.

Hartwick at St. John Fisher, 12 p.m.

COLLEGE FOOTBALL

Nichols at Hartwick, 2:30 p.m.

Sunday, Sept. 25

No events scheduled

Monday, Sept. 26

BOYS SOCCER

Stamford at CVS/SS, 4:30 p.m.

Cooperstown at Town of Webb, 4:30 p.m.

Seton Catholic at Oneonta, 5 p.m.

South Kortright at Schenevus, 4:30 p.m.

Worcester at Gilboa-Conesville, 4:30 p.m.

GIRLS SOCCER

Bainbridge-Guilford at Delhi, 4:30 p.m.

Unadilla Valley at Oxford, 4:30 p.m.

Schenevus at South Kortright, 4:30 p.m.

Sidney at Unatego, 4:30 p.m.

Tri-Valley at Walton/Downsville, 4:15 p.m.

GOLF

Bainbridge-Guilford at Afton/Harpursville, 4:30 p.m.

FIELD HOCKEY

Marathon at Afton/Harpursville, 4:30 p.m.

Moravia at Sidney, 4:30 p.m.

Trending Video