SATURDAY’S DATEBOOK

COLLEGE CROSS COUNTRY

Steven A. Warde Invitational at Cobleskill, 11 a.m.

Delhi at LeMoyne Invitational, 1 p.m.

COLLEGE MEN’S GOLF

Cobleskill at St. Lawrence Invitational, 9 a.m.

COLLEGE WOMEN’S GOLF

Cobleskill at St. Lawrence Invitational, 11 a.m.

COLLEGE FIELD HOCKEY

Hartwick at St. Lawrence, 11 a.m.

Oneonta at Rochester, 1 p.m.

COLLEGE FOOTBALL

Hartwick at Western Connecticut, 5 p.m.

COLLEGE MEN’S SOCCER

Cobleskill at Bard, 10:30 a.m.

Delhi at Erie, 3 p.m.

Mayor’s Cup: Oneonta vs. TBA, TBA

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

College of Saint Elizabeth at Cobleskill, 1 p.m.

Delhi at Erie, 1 p.m.

Mayor’s Cup: TCNJ at Oneonta, 1 p.m.

Mayor’s Cup: UMass Dartmouth at Hartwick, 3:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

Oneonta vs. New Paltz at Cortland, 11 a.m.

Houghton at Hartwick, 1 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Oneonta vs. Cazenovia at Ithaca, 1:15 p.m.

Oneonta at Ithaca, 3:30 p.m.

Broome Tournament: Delhi vs. Broome, 10 a.m.; Delhi vs. Hostos CC, noon

Nazareth Tournament: Hartwick vs. Medaille, noon; Hartwick vs. RIT, 4 p.m.

LOCAL MOTOCROSS

Grand National Cross Country at Unadilla MX

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

Dave Forbes Invitational at Fortin Park: Delhi, Edmeston, Oneonta, 8:30 a.m.

HIGH SCHOOL FIELD HOCKEY

S-E Tournament: Sidney vs. TBA, TBA

Vestal Tournament: Afton vs. TBA, TBA

Windsor Invitational: Walton vs. TBA, TBA

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Oneonta at Horseheads, 1:30 p.m.

Whitney Point at Walton, 1:30 p.m.

Unadilla Valley at Moravia, 1:30 p.m.

Seton CC at Delhi, 1:30 p.m.

Clinton at Cooperstown, 2 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

Margaretville vs. Schenevus at Wright National Soccer Campus, 11 a.m.

Owen D. Young at Cooperstown, 11 a.m.

James Campbell Tournament at Downsville: Consolation, 10 a.m.; Championship, noon

Stamford Mayor’s Cup: Jefferson vs. SK, 4 p.m.; Roxbury vs. Stamford, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

Laurens at Walton, 4:30 p.m.

Greene Tournament: Consolation, Norwich vs. Greene, 5 p.m.; Championship, Sidney vs. Susquehanna Valley, 7 p.m.

Jane Flannery Tournament at Downsville: Consolation, Walton vs. Sullivan West, 10 a.m.; Championship, Franklin vs. Downsville, noon

Oxford Tournament: Consolation, 4:30 p.m.; Championship, 6:45 p.m.

Stamford Mayor’s Cup: Jefferson vs. Margaretville, 10 a.m.; Roxbury vs. Stamford, noon; Delhi vs. South Kortright, 2 p.m.; Davenport vs. Gilboa, 6 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Union-Endicott Tournament: B-G, 8:30 a.m.

SUNDAY’S DATEBOOK

COLLEGE MEN’S GOLF

Cobleskill at St. Lawrence Invitational, 9 a.m.

COLLEGE WOMEN’S GOLF

Cobleskill at St. Lawrence Invitational, 10 a.m.

COLLEGE MEN’S SOCCER

Delhi at Niagara, noon

Penn College of Technology at Cobleskill, 2 p.m.

Mayor’s Cup: St. Peter’s at Hartwick, 3 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Delhi at Niagara, noon

Penn College of Technology at Cobleskill, noon

Mayor’s Cup: UMass Dartmouth at Oneonta, noon

Mayor’s Cup: TCNJ vs. Hartwick at Oneonta State, 2:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

Hartwick at Stevens, 1 p.m.

LOCAL MOTOCROSS

Grand National Cross Country at Unadilla MX

Trending Video

Recommended for you