FRIDAY'S RESULTS

A Rec 1 Generation Gap

1 A3 23:23 River Mcduffie Robbins, N.C.; William Mcduffie Robbins, N.C.

2 A14 23:37 Brianna Mcclain; Gary Mcclain

3 A15 24:07 Anna Rhodes Silver Spring, Md.; Blaise Rhodes Silver Spring, Md.

4 A5 24:17 Bob Swislosky Unadilla; Jarred Swislosky Unadilla

5 A20 24:18 Greg Packard Oneonta; Ryan Packard

6 A22 25:24 Dale Beckwith Jr Sidney; Garrett Beckwith Sidney

7 A21 25:31 Duke Fisher Bainbridge; Griffin Fisher Bainbridge

8 A9 26:03 Bruce Braman Smithville Flats; Emma Braman Smithville Flats

9 A10 26:16 Frank Getman Portsmouth, N.H.; Gracie Getman

10 A18 27:05 Noah Ashe; Timothy Ashe Maryland

11 A17 27:06 Hannah Ashe Maryland; Kathy Ashe

12 A16 27:09; Erin Rhodes Silver Springs, Md.; Kelly Rhodes Silver Spring, Md. 20902

13 A11 27:39 Jessie Gifford; MoRiah Gifford

14 A19 27:46 Daniel Calkins Sidney; Daniel Cirigliano Sidney

15 A12 28:31 Charotte Howell; Patrick Howell Brooklyn

16 A1 28:50 Andrew Cappello Island Pond, Vt.; Miles Mohrien Island Pond, Vt.

17 A6 29:11 Hunter Steenburg; James Weaver

18 A7 29:20 Clay Miller; Trey Miller

19 A2 29:28 Elizabeth Bargher Sidney; Sue Fletcher Bainbridge

20 A4 29:35 Benjamin Rios Brooklyn; Clara Rios Brooklyn

21 A13 29:51 Jane Heaphy Brooklyn; Nicholas Howell Brooklyn

22 A8 29:55 Marion Braman Smithville Flats; Matthew Braman Smithville Flats

23 A23 31:29 Dawn Calkins; Hannah Calkins

B Rec 2 Generation Gap

1 B6 23:10 Brandon Swislosky Sidney; Bryan Birdsall Unadilla

2 B5 23:35 Ian Bradley Troy, N.H.; Tom Carey New Salem, Mass.

3 B7 23:52 Scott Fisher Sidney; Thomas Swislosky Mount Upton

4 B4 24:33 Austin Dean Sidney Center; Travis Ives Sidney

5 B9 26:56 Matthew Newell Sidney; Robert Newell Sidney

6 B8 29:40 Ken Greene; Nate Greene

7 B3 32:46 George Bochicchio Bainbridge; Rose Bochicchio Bainbridge

Scratched: 1 B1 17:00 Juliette Polis East Islip; Steve Polis East Islip

Scratched: 2 B2 17:00 Cassie O'hara Sidney Center; Todd Lefever Unadilla

C Rec 3 Generation Gap

1 C4 23:35 Marc Toulin; Zane Bradley Troy, N.H.

2 C8 24:29 Bonnie Linklater Nelson House; Richard Bunn Nelson House

3 C7 24:36 Jillian Young Sidney; Lee Young Sidney

4 C5 24:40 Maddison Macdonald Athol, Mass.; William Macdonald Athol, Mass.

5 C6 27:16 Brooks Harmon; Kenneth Landry Walton

Scratched: 1 C1 31:00 Tim Allen Westfield, Mass.; Zachary Fanion Cooperstown

Scratched: 2 C3 31:00 Daniel Calkins Sidney; Daniel Cirigliano Sidney

D Rec 4 Generation Gap

1 D1 27:20 Gerald Pondolfino Oneonta; Jacqueline Pondolfino Oneonta

E Rec 5 Generation Gap

1 E5 23:01 Bruce Coddington; Jim Lafever Unadilla

2 E4 23:18 Don Lafever Norwich; Jonathan Marble Sidney

3 E3 23:43 Brian Wheeling; Rich Hall Gilbertsville

4 E1 24:55 Edward Curley Sidney; Ethel Curley Bainbridge

5 E2 25:16 Jennifer Whiting; William Whiting Fultonville

6 E6 27:41 Luke Fisher Arlington, Va.; Scott Fisher Arlington, Va.

7 E7 28:49 Dave Marsh King Of Prussia, Pa.; Wayne Marsh Port Crane

F Amateur 1 Generation Gap

1 F4 22:38 Marybeth Rudnitsky Unadilla; Matt Rudnitsky East Rochester

2 F6 22:40 Ezra Belknap Cortland; Matt Belknap Cortland

3 F9 22:41 Kevin Boss Swansea, Mass.; Steve Brown E. Bridgewater, Mass.

4 F7 22:48 John Partridge Unadilla; Johnny Partridge Unadilla

5 F2 23:24 David Dugas Orange, Mass.; Jacob Erali Athol, Mass.

6 F8 24:00 Bill Brown East Bridgewater, Mass.; William Brown E. Bridgewater, Mass.

7 F3 24:04 Connor Derr; Nathan Derr Wells Bridge

8 F1 24:36 Marc Lessard Durham, N.H.; Natalie Lessard Durham, N.H.

9 F5 25:54 Bradley Davidson; Mark Davidson Laurens

G Amateur 2 Generation Gap

1 G4 22:05 Phillip Stevens Barre, Mass.; Zachary Thiem Athol, Mass.

2 G6 22:37 Dana Henry Winona, Minn.; Marissa Shaver Meridale

3 G8 22:38 Doug Howard Townshend, Vt.; Nicholas Fanion Cooperstown

4 G5 22:39 Al Shaver Jr. Meridale; Megan Shaver Meridale

5 G7 23:04 Nick Lyesiuk Orange, Mass.; Samantha Fanion Cooperstown

6 G3 23:05 Emily Bachman Bainbridge; Mike Bachman Bainbridge

7 G1 23:34 ChristinA Wilson Durham, N.H.; Sarah Lessard Durham, N.H.

8 G2 27:00 Buddy Fisher Bainbridge; Sharon Fisher Bainbridge

J Amateur 4 Generation Gap

1 J10 15:51 Jeff Shultis Otego; Josh Schlafer

2 J5 15:54 Alec Davis Ballston Lake; Benedict Schlimmer Cortland

3 J8 15:56 Michael Schlimmer Cortland; Roger Henry Rexford

4 J12 15:56 Nick Wahon; Theresa Schlimmer Cortland

5 J1 16:06 Adrienne Gillespie E. Rochester; Marc Gillespie Rochester

6 J4 16:33 Bob Allen Westfield, Mass.; Tim Allen Westfield, Mass.

7 J11 17:24 Dick Kloss Walaceburg; Keith Mildren Athol, Mass.

8 J9 17:38 Matthew Payne Boston, Mass.; Thomas Payne Tewksbury, Mass.

9 J3 17:46 Ed Sharpe Fredericksburg, Va.; Lynne Mcduffie Robbins, N.C.

10 J7 17:46 Freda Rosso Hampton, Va.; Kathleen Mcnamee Arlington, Va.

11 J6 18:03 Lisa Belknap; Mary Schlimmer Cortland

12 J2 18:40 Jacquelin Lebherz Fairfax, Va.; Mark Manzano Washington, D.C.

Trending Video

Recommended for you